Оваа веб страница користи колачиња за да ви овозможи подобро корисничко искуство.Подесување Затвори
0
Во кошничка 0 MKD

  • Почетна
  • Инфо содржина

Заштита на лични податоци / Колачиња (eng. cookies)

За оваа веб страна да работи правилно, а за ние да бидеме во состојба да правиме понатамошни унапредувања на страната, како на пример полесно пребарување, оваа страница мора на вашиот уред да инсталира колачиња. Повеќе од 90% од сите веб страни ја користат оваа пракса според регулацијата на Европската Унија од 25.03.2011 година. Обврзани сме пред подготвувањето на колачињата да побараме дозвола од вас. Со блокирање на колачињата, нема да бидете во можност да видите одредени содржини.

Што е колаче?

Колаче е информација зачувана на вашиот компјутер од веб-страницата што ја посетувате. Колачињата обично ги зачувуваат вашите преференции, преференци за веб-страницата, како што е вашиот најпосакуван јазик или адреса. Подоцна, кога ќе ја отворите истата веб-страница, прелистувачот ги испраќа колачињата што припаѓаат на таа веб-страница. Ова им овозможува на страницата да прикажува информации прилагодени на вашите потреби.


Кои колачиња ги користиме?

Име на колачињата: koristenje_kolacinja

Домеин: bubamara.mk

Цел: Складирање на информации за одлуката на корисникот да користи колачиња

Траење: 1 година

Име на колачињата: PHPSESSID

Домеин: bubamara.mk

Цел: Функционирање на интернет кошничката

Траење: Траење на сесијата


Аналитички колачиња

Име на колачињата: __utma, __utmb, __utmc, __utmz

Domena: bubamara.mk

Цел: Google Analytics ја прикажува статистиката на веб страната

Траење: до 2 години

Plug-in за надворешни даватели на услуги

Име на колачињата: Facebook колачиња

Domena: Facebook.com

Цел: Facebook "Like"

Траење: различно

Предупредување: Можно е корисникот кој веб страната ја посетил пред 15.06.2013 година да има колачиња кои ние не можеме да ги исклучиме, нив може да ги избрише само корисникот.


Дозволувам користење Не сакам колачиња

Бидете секогаш во тек со новите акции на Бубамара.мк

Регистрирајте ја вашата адреса за е-пошта и ние ќе ве известиме за нашите активности секогаш кога ќе бидат нови. Не пропуштајте ги одличните цени, бидете во тек!

Но, тоа не е сè, само со регистрирање добивате 10% попуст на следното купување преку Интернет.

Купувајте на www.bubamara.mk и секогаш подарете му го вашето најдобро на вашето дете!


Бубамара.мк , секогаш тука за вас! 

Кога можеме да ги очекуваме нарачаните производи?

Производите кои се нарачани, на доставната служба и се предаваат следниот ден, доколку нарачката е направена по 14 часот. Секоја нарачка има различен период на достава. За достава е задолжена надворешна фирма, која откако ќе ги преземе нарачките, истите ги доставува во рок од 3 работни дена.
44.200.30.73